IV Festiwal Kultury Protestanckiej

19-27 maja 2012

Wrocław – miasto spotkań, współpracy ponad podziałami, tolerancji i wielu kultur. To tu, podczas koncertów, imprez naukowych, kulturalnych i rozrywkowych spotykają się w przyjaźni ludzie różniący się od siebie a jednocześnie otwarci, pragnący dzielić się bogactwem kultur, wiedzy czy umiejętności. Sami wrocławianie chętnie biorą udział w tych cyklicznie organizowanych świętach wzajemnego poznawania i otwartości.

W ten wizerunek Wrocławia doskonale wpisuje się Festiwal Kultury Protestanckiej, który po kilku latach zdobył już stałe miejsce na mapie wrocławskich wydarzeń społeczno – kulturalnych. Organizowany przez Kościół Ewangelicko-Augsburski we Wrocławiu, przy udziale Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej oraz wielu innych powiązanych z protestantyzmem instytucji, FKP z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno mediów jak i mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

4. FESTIWAL KULTURY PROTESTANCKIEJ był współfinansowany przez Wydział Kultury Miasta Wrocławia. Honorowym patronatem objęli go: Wojewoda Dolnośląski  Aleksander Marek Skorupa, Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu dr Gottfried Zeitz, oraz prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 


ZOBACZ ZDJĘCIA Z IV FESTIWALU