Festiwal Kultury Protestanckiej

O Festiwalu Kultury Protestanckiej


Wrocław – miasto spotkań, współpracy ponad podziałami, tolerancji i wielu kultur. To tu, podczas koncertów, imprez naukowych, kulturalnych i rozrywkowych spotykają się w przyjaźni ludzie różniący się od siebie a jednocześnie otwarci, pragnący dzielić się bogactwem kultur, wiedzy czy umiejętności. Sami wrocławianie chętnie biorą udział w tych cyklicznie organizowanych świętach wzajemnego poznawania i otwartości.

W ten wizerunek Wrocławia doskonale wpisuje się Festiwal Kultury Protestanckiej, który po kilku latach zdobył już stałe miejsce na mapie wrocławskich wydarzeń społeczno – kulturalnych. oraz wiele innych powiązanych z protestantyzmem społeczności i instytucji. Pokazuje on, że historia oraz współczesność protestanckiego Wrocławia jest nie tylko bogata, ale także fascynująca.

Wydarzenia odbywające się w ramach FKP Festiwalu pozwalają na zapoznanie się z historią, ale i współczesnością protestantyzmu na świecie i w Polsce. Festiwal jest organizowany przez Parafię Ewangelicko-Augsburską we Wrocławiu, Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną i przygotowywany we współpracy z wrocławskimi kościołami, organizacjami społecznymi, instytucjami kultury, przy udziale miasta Wrocław. Z roku na rok FKP cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno mediów jak i mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Dotychczasowe edycje FKP

VII Festiwal Kultury Protestanckiej "500 Lat Reformacji"

VI Festiwal Kultury Protestanckiej „Pieśni Wiary”

Plakaty FKP