W obliczu sytuacji epidemiologicznej w Polsce i w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników zmuszeni jesteśmy przenieść na przyszły rok 10. edycję Festiwalu Kultury Protestanckiej, zaplanowaną na 17-24 maja.

Podobnie jak Państwo, nie mogliśmy się doczekać maja i jubileuszowej edycji naszego Festiwalu. Niestety, rzeczywistość, w której żyjemy obecnie, uniemożliwia nam organizację FKP w tym roku. Obecnie najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo wszystkich, którzy są zaangażowani w pracę przy tym przedsięwzięciu oraz uczestników Festiwalu. Dlatego musieliśmy podjąć trudną decyzję o przesunięciu Festiwalu.

Staramy się z nadzieją spoglądać w przyszłość i liczymy na możliwość zorganizowania Festiwalu Kultury Protestanckiej w maju 2021 roku – już teraz podejmujemy prace nad tym, by jego program był co najmniej tak atrakcyjny, jak ten przygotowany na obecny rok. Jesteśmy przekonani, że uda nam się spotkać z Wami, Szanowni Państwo, po tym trudnym czasie społecznej izolacji i dystansu.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i słowa zachęty, które docierają do nas z wielu stron. Pozostając w nadziei na lepsze jutro, życzymy dużo zdrowia i pogody ducha. Dbajcie o siebie i do zobaczenia za rok!

Zobacz, jak wyglądał ubiegłoroczny Festiwal