X Festiwal Kultury Protestanckiej

500 lat Reformacji we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu podsumowującego dziesiątą edycję Festiwalu Kultury Protestanckiej.

(więcej…)

Kościół (bez) kobiet. O demokracji w kościołach

Spektakl i dyskusja

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie w ramach X Festiwalu Kultury Protestanckiej - „Kościół (bez) kobiet. O demokracji w kościołach”, na które złożą się spektakl i następująca po nim dyskusja.
(więcej…)

Muzyka czasów Heinricha Schütza – koncert w kościele ewangelickim

Zapraszamy wszystkich na koncert poświęcony muzyce czasów Heinricha Schütza uważanego za najwybitniejszego niemieckiego kompozytora tworzącego przed J.S. Bachem. Wraz z Claudio Monteverdim zalicza się go do najwybitniejszych kompozytorów XVII wieku.
(więcej…)

Otwarty koncert wokalno-instrumentalny w kościele Marii Magdaleny

21 października, bezpośrednio po nabożeństwie jubileuszowym  z okazji 500 lat Reformacji we Wrocławiu odbędzie się otwarty koncert wokalno-instrumentalny. Serdecznie zapraszamy. (więcej…)

Wiara – wczoraj i dziś

24 października zapraszamy na konferencję organizowaną przez Papieski Wydział Teologiczny oraz Ewangelikalną Wyższą Szkołę Tologiczną. Ekumeniczna konferencja naukowa PWT i EWST na 500 lat Reformacji we Wrocławiu odbywać się będzie w siedzibie PWT, pl. Katedralny 1A. (więcej…)

UWAGA: Odwołane spotkanie z prezydentem Wrocławia

Szanowni Państwo, Z przykrością informujemy, że planowane na poniedziałek 23 października spotkanie z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem zostało odwołane z przyczyn niezależnych od Organizatorów. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i dziękujemy za zrozumienie. Pozostałe punkty programu X Festiwalu Kultury Protestanckiej odbędą się zgodnie z planem. Zachęcamy do udziału we wszystkich wydarzeniach. Serdecznie zapraszamy.

X Festiwal Kultury Protestanckiej – pełny program

500 lat Reformacji we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą edycję Festiwalu Kultury Protestanckiej, poświęconą upamiętnieniu 500 lat Reformacji we  Wrocławiu, 

(więcej…)

Rejestracja i bilety na nasze wydarzenia

Zarejestruj się teraz!

Na większość wydarzeń w ramach FKP obowiązuje wstęp wolny. Jednak na niektóre z nich wymagana jest rejestracja lub zakup biletów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularzy rejestracyjnych lub uzyskania większej ilości informacji. (więcej…)

SAVE THE DATE: X Festiwal Kultury Protestanckiej

Tegoroczny FKP odbędzie się w dniach 20-31 października 2023 pod hasłem "500 lat Reformacji we Wrocławiu".

Z ogromną radością zapraszamy na jubileuszowy, X Festiwal Kultury Protestanckiej (FKP)! (więcej…)

Festiwal Kultury Protestanckiej: do zobaczenia w 2021

Tegoroczny FKP nie odbędzie się

W obliczu sytuacji epidemiologicznej w Polsce i w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników zmuszeni jesteśmy przenieść na przyszły rok 10. edycję Festiwalu Kultury Protestanckiej, zaplanowaną na 17-24 maja. (więcej…)

X Festiwal Kultury Protestanckiej
"500 lat Reformacji we Wrocławiu"

12 dni

Wydarzenia Festiwalu odbywać się będą od piątku 20 października do wtorku 31 października. Zapoznaj się z naszym programem i wybierz coś dla siebie.

Wydarzenia w całym mieście

Tegoroczna edycja FKP to kilkanaście bardzo różnorodnych wydarzeń, które będą odbywać się w różnych częściach Wrocławia i będą kierowane do różnych grup uczestników. Coś dla siebie znajdą zarówno najmłodsi jak i najstarsi.

#otwarteserca

Koncerty, wystawy, debaty, konferencje, wystawy, spacery oraz inne wydarzenia będą stanowić wkład w szeroką dyskusję o postawach społecznych i międzyludzkich relacjach we współczesnym świecie. Wierzymy, że tegoroczna edycja FKP stanie się głosem znaczącym i konstruktywnym, łączącym różne poglądy, przekonania i wartości.

Program Festiwalu

Spotkania, konferencje, wykłady, wystawy i wiele innych wydarzeń…

Pobierz pełny program festiwalu

Plakaty FKP

ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTIWALU

Koncert "U źródeł muzyki luterańskiej"

Relacje filmowe

X Festiwal Kultury Protestanckiej „500 lat Reformacji we Wrocławiu”

 

Kościół (bez) kobiet. O demokracji w kościołach

Społeczeństwo otwarte – panel dyskusyjny

Otwarci na siebie. Nabożeństwo

Pamiątka Reformacji. Muzyczne nabożeństwo

U źródeł muzyki luterańskiej – koncert

Otwarty Kościół. Nabożeństwo Niedzieli Reformacyjnej